Zobacz nasz przewodnik wideo

 

5 ustronnych miejsc w Europie, w których wypoczniesz nad brzegiem wody

Przedstawiamy spokojne i ustronne miejsca, których aura sprzyja odcięciu się od Internetu oraz od problemów życia codziennego. To tutaj zanurzysz się w dobrej lekturze, bądź w głębi swoich myśli. Kilkudniowy pobyt w domku letniskowym czy w szałasie, to idealny sposób na wyciszenie, odpoczynek i korzystanie z dobrodziejstw, jakie daje nam matka natura.

 

1. Luksus na powietrzu w wielkim stylu – Niemcy

W pobliżu granicy z Belgią, w parku narodowym Eifel, w zachodnich Niemczech leży Chalet Waldeck – to nagromadzenie luksusowych drewnianych domków. Wizyta w tych rejonach wiąże się ze słodkim lenistwem w otoczeniu bujnej roślinności. Schronisko wyposażone jest w nowoczesny wystrój, zachowany w stylu wiejskim. Masywne belki wykonane z drewna, połączone z nowoczesnymi meblami oraz stały dostęp do saun, to wystrój i oferta z jaką do przyjezdnych wychodzą tubylcy. Ścieżka nad brzegiem jeziora pozwala na swobodne zwiedzanie, zarówno pieszo jak i kajakiem. Dla przyjezdnych dostępne są dzikie plaże, gdzie głębokość wody w jeziorze wynosi 3 km. Tutejsze zwiedzanie lasów z przewodnikiem, to nie lada gradka dla ornitologów.

2. Kolarbyn Eco-Lodge – Szwecja

Spośród naszych pięciu propozycji, to największy powrót do natury. W drewnianych chatach, które usytuowane są w Kolarbyn Eco-Lodge nie ma wody, ani elektryczności, a wnętrza wyposażone są w owcze skóry i świece. Zaledwie dwie minuty od otoczonego bajowym lasem jeziora Skärsjön, znajduje się schronisko, w którym gwarantowany jest dostęp do drewna, ognia i palnika, a także do świeżych jagód w lesie. Dla tych, którzy stawiają na warunki mniej polowe, niż wskazuje ogólny zamysł dostępne są pokoje z większymi  dogodnościami jak np. wyprana pościel. Przybyli goście samodzielnie robią drewno, a posiłki szykują nad rozgrzanym paleniskiem. Istnieje możliwość wykupienia miejsca w saunie, jednak wcześniej należy uzbierać odpowiednią ilość drewna w lesie, by nagrzać nim wnętrze. Dla tych, którzy zdecydują się na zwiedzanie okolicy, kamping organizuje wycieczki w formie jazdy konnej w głąb puszczy.

3. Jezioro Bled – prywatna plaża – Słowenia

Trudno pisać o najpiękniejszych jeziorach w Europie i nie wspomnieć o Słowenii, która przez wielu nazywana jest domem fotogenicznych jezior. W sezonie letnim Bled jest dosyć mocno zatłoczonym miejscem, ale to wcale nie oznacza, że od razu trzeba je skreślić z listy zaplanowanych podróży wypoczynkowych. Tutejsze domki letniskowe usytuowane są na prywatnych plażach, położonych ok. 15 min. spacerem od centrum najbliższego miasta. Takie zakwaterowanie pozwala na spokojne korzystanie z dóbr natury – pływanie w chłodnym jeziorze, które pomimo alpejskich krajobrazów pozwala na przyjemną kąpiel w miesiącach od czerwca do września. W domkach letniskowych znajdują się w pełni wyposażone kuchnia i łazienka, a szerokie werandy pozwalają na trzymanie rowerów dostępnych w tutejszych wypożyczalniach.

4. Chata w środku niczego – Polska

Może opis „chata w środku niczego” nie brzmi zbyt zachęcająco, ale czy nie o to właśnie chodzi, żeby się wyciszyć? Drewniana chata w Darżkowie w północnej Polsce, to idealne miejsce dla każdego, kto choć na pare dni chce się odciąć od świata.  Dwie sypialnie, kuchnia i kominek, a to wszystko w skromnie urządzonym domku, który znajduje się na skraju małego jeziora. Jego właścicielami są ludzie z okolicznego miasteczka, którzy decydując się na jego zakup szukali schronienia przed problemami, a teraz dzielą się swoją samotnią z resztą świata. To z pewnością nie jedyny domek w Polsce, który samotnie chyli się ku wodzie. Wystarczy poszukać – wiele takich egzemplarzy stoi nad brzegiem Odry, niedaleko przy granicy z Niemcami.

5. Romantyczna kryjówka – Francja

Obszar południowo- zachodniej Francji oferuje urocze domki położone nad brzegiem wody. Wiele z nich mieści się w okolicy miasta Limoges, z którego kursują podmiejskie autobusy. Jednym z najatrakcyjniejszych miejsc, jakie polecamy jest bardzo romantyczne – Caru Cabin, mieści się we francuskim departamencie Dordogne. Stojący na drewnianym podwyższaniu domek, usytuowany nad prywatnym stawem, cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród nowożeńców, gdyż to idealne miejsce na miesiąc miodowy. We wnętrzu znajdują się papierowe latarnie, nad łóżkiem wiszą światełka, a w pokoju znajduje się kominek i porąbane drewno. Drewniany taras przystosowany do porannego przesiadywania przy fascynującej lekturze, w towarzystwie świeżo zmielonej kawy, to również zachęcająca opcja. Mieszczą się tu również inne domki –  przyjezdni mogą skorzystać ze wspólnego pieca przyrządzając pizzę własnego wyrobu. Na rowerach, które gwarantują wypożyczalnie można udać się na przejażdżkę do sąsiedniej wioski.

 

Źródło:https://www.theguardian.com/travel/2016/may/16/10-best-waterside-holiday-cabins-europe-france-iceland-sweden

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>