Zobacz nasz przewodnik wideo

 

Dlaczego warto jechać autokarem ?

Jak wiadomo obecnie ludzie coraz chętniej i częściej podróżują do innych krajów w celach rekreacyjnych lub do pracy. Co prawda powstaje wiele linii lotniczych, które oferują stosunkowo bardzo tanie bilety do najważniejszych miast Europy, jednak wciąż wiele osób wybiera przejazdy autokarami. Powodów podejmowania takiej decyzji może być kilka.

Po pierwsze wielu ludzi po prostu boi się latać i uważa, że podróż autokarem jest znacznie bezpieczniejsza. Po drugie firmy, które oferują przewozy autokarowe nie mają tak niskich limitów wagi bagażu, jaki można zabrać. Oczywiście trzeba pamiętać  o tym, że tutaj również waga torby czy plecaka ma znaczenie, jednak nie jest to aż tak restrykcyjne jak w przypadku korzystania z linii lotniczych. Wreszcie choć przejazd autokarem trwa dłużej, nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyż może wiązać się z licznymi przystankami na trasie, w trakcie których można rozprostować nogi, lub zjeść coś ciepłego w przydrożnym barze. Będąc w trasie macie Państwo czas na dokładnie przyjrzenie się wielu krajobrazom, czy też zabytkom architektonicznym.

W czasie trwania przejazdu można zaznajomić się ze współpasażerami i nawiązać przyjaźnie na całe życie. Kolejnymi plusami dla podróżujących autokarami są ceny, ponieważ dla większości przypadków jeśli trasa nie osiąga 1000km to bilet autokarowy jest o wiele tańszy, niż bilet lotniczy, a nawet kolejowy. Dlatego też wielu z podróżnych decyduje się na taki środek transportu. Oczywiście jednak trzeba pamiętać o tym, że przejazdy autokarami mogą być bardzo niewygodne, trzeba wysiedzieć czasami po 20 godzin, w jednym miejscu. Nie są więc polecane osobom, dla których zbyt długie siedzenie niemal w jednej pozycji może być męczące.

Maciek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>