Zobacz nasz przewodnik wideo

 

Holandia w pigułce

Przeżyj ciekawą przygodę podczas wycieczki krajoznawczej po Holandii , a  swoją podroż rozpocznij od Amsterdamu! Przyjazd do kraju w celach turystycznych wiąże się przede wszystkim z wizytą w Rotterdam, zwiedzaniem muzeum słynnej już ceramiki i porcelany delft, a także z wizytą w siedzibie tamtejszego rządu.

Jeżeli jesteś fanem dużych miast, a jednocześnie lubisz klimat trochę spokojniejszy, niż ten który panuje w Nowym Jorku, a do tego cenisz sobie porządek i dużo zieleni, to Amsterdam jest miastem, które powinno znaleźć się na liście Twoich podróży.

Aby wyrobić się w czasie, wycieczkę po Amsterdamie powinieneś rozpocząć z samego rana, ponieważ  miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych oraz historycznych. Dodatkowo z łatwością znajdziesz tu klimatyczne kawiarenki, w których napijesz się aromatycznej kawy, a w tutejszych restauracjach, zasmakujesz holenderskich specjałów. Jeżeli planujesz szybkie, aczkolwiek dokładne zwiedzanie miasta, to z pewnością powinieneś wykupić godziny u miejscowego przewodnika. On w sposób ciekawy opowie Ci najważniejsze fakty, historię oraz anegdoty dotyczące Holandii, a także przekaże niezbędne informacje, które wiążą się z kulturą miasta, polityką, sztuką, czy architekturą.

Proponujemy również podróż komfortowym autokarem do Rotterdamu. To najlepsza możliwość do zapoznania się na żywo z architekturą eksperymentalną oraz zaawansowaną technologią oświetleniową tamtejszych budynków – to właśnie czyni Rotterdam miejscem, które zapiera dech w piersiach! Ciekawą opcją do zwiedzania jest również wysoka konstrukcja Euromast, która mierzy 185 metrów. Dotarcie na jej szczyt, to najlepsza szansa na podziwianie przepięknych widoków tamtejszego miasta, jego okolic oraz portu. Warto również udać się na wycieczkę do Royal Delft, gdyż to niepowtarzalna okazja do tego, by na własne oczy zobaczyć dzieła największych twórców ceramiki z togo kraju.

Kolejnym miastem, które warto odwiedzić  jest Haga, w której znajduje się siedziba rządu holenderskiego. Gmach Parlamentarny cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, gdyż tak jak wiele innych budynków w tym mieście cechuje go niebanalna architektura, z którą wiąże się interesująca historia.

Czy krótki opis najpiękniejszych miast Holandii zachęcił Cię do odwiedzenia tego kraju podczas Twojego krótkiego wakacyjnego urlopu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>