Zobacz nasz przewodnik wideo

 

Wakacyjna linia autokarowa do Chorwacji

Linie Globtourist w okresie od kwietnia do października zapewnią stałą komunikację pomiędzy Polska a Chorwacją. Autokar z Polski wyjeżdżać będzie w każdy piątek, natomiast powrót do Polski organizowany będzie w każdą sobotę.

W związku z tym, iż trasa przebiegać będzie przez Czechy, Słowację oraz Węgry, paszport na tej trasie nie będzie wymagany. Pasażer musi posiadać przy sobie jedynie ważny dowód osobisty. Na czas podróży każdy z pasażerów objęty jest ubezpieczeniem NW. Natomiast zainteresowani mogą wykupić dodatkowo ubezpieczenie kosztów leczenia, a także ubezpieczenie na czas pobytu w Chorwacji.

Autokar główny jedzie przez takie miejscowości jak: Warszawa, Polichno, Częstochowa, Katowice, Żory i Cieszyn. Pasażerowie z Wrocławia i Opola dowożone są do Katowic busem, natomiast wyjazdy z Krakowa oraz Łodzi odbywają się przy

frekwencji minimum 10 osób. Przy odpowiedniej frekwencji pasażerowie zabierani są busem do Polichna (w przypadku wyjazdu z Łodzi) lub do Katowic (w przypadku wyjazdu z Krakowa), gdzie przesiadają się do autokaru jadącego do Chorwacji. Na około dwa dni przed wyjazdem pasażerowie zostaną poinformowani czy wyjazd z Krakowa oraz Łodzi odbędzie się, czy też należy dojechać we własnym zakresie do Katowic lub Polichna.

Na trasie przystanki odbywają się średnio co 4 godziny, na stacjach paliw.

Każdy pasażer może zabrać ze sobą: bagaż główny o wadze do 25kg i bagaż podręczny do 5kg, który jest wliczony w cenę.

 

Źródło: Newsletter EuroTicket

Klara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>