Zobacz nasz przewodnik wideo

 

Wybierz nieznane i daj się zaskoczyć

Mówi się, że Kijów jest najbardziej niedocenianym miastem na obszarze całej Europy. Pomimo tego, że oferuje taki sam poziom rozrywki, jak wiele innych europejskich miast, to odnotowuje zdecydowanie niższe zainteresowanie swoją ofertą turystyczną.

    Zapewne problem tkwi w błędnym pojmowaniu sytuacji politycznej na Ukrainie. Wielu podróżujących boi się, tego co może zastać po przyjeździe na miejsce, dlatego mało kto obiera ten kraj za cel swoich podróży. Warto wspomnieć, iż wbrew mylnym założeniom tamtejsze tereny usytuowane nad rzeką Dniepr są w pełni bezpieczne dla zwiedzających. Planując swoją podróż do Kijowa z pewnością warto udać się na przechadzkę główną aleją Kijowa – Chreszczatyk, do imponującego pod względem architektonicznym centrum handlowego, które wybudowano na kształt globusa, a także zwrócić uwagę na interesującą historią i bogate zabudowania zabytkowego Klasztoru Pieczar i Sobór Mądrości Bożej, które w latach 90-tych XX wieku wpisane zostały na listę zabytków UNESCO. To  tylko niektóre smaczki, jakie zwiedzającym oferują kijowianie. Stolica Ukrainy słynie z wielu nieodkrytych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić i poznać osobiście.

Miasto w swojej ofercie posiada również restauracje, kawiarnie, a w tamtejszych operach i teatrach organizowane są najwyższej jakości spektakle i pokazy. W Kijowie bez problemu znajdziemy nocleg, i to zarówno w ekskluzywnych hotelach, jak i tanich hostelach. Od czasu Euro 2012 znacznie poprawiła się jakość dróg, dlatego na Ukrainę warto wybrać się komfortowym autokarem, co wiąże się z wysokim standardem podróży.

A może zamiast po raz kolejny zwiedzać Partenon w Grecji, czy ulice hiszpańskiej Grenady, warto jako cel wakacyjnej podróży obrać atrakcyjną ofertę sąsiadów za naszą wschodnią granicą? Jesteśmy pewni, że wybieranie nietypowego kierunku podróży również może przynieść niezapomniane przeżycia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>