Zobacz nasz przewodnik wideo

 

Zwiedzając Rzym niestandardowo

Chciałbyś udać się na wycieczkę do Rzymu, ale wszystkie propozycje turystyczne wydają Ci się zbyt oklepane? Przedstawiamy listę 20 niestandardowych miejsc lub czynności, jakie możesz robić w stolicy Włoch! Zapewniamy, to nie jest typowa lista, jaką znajdziesz w większości przewodników turystycznych, ponieważ w układaniu tej, która znajduje się poniżej udział brali nie tylko fascynaci tego miasta czy jego stali bywalcy, ale również mieszkańcy Rzymu. Zapoznaj się z poniższą listą i zwiedzaj trochę bardziej niestandardowo.

Wytypowane wskazówki, pozwolą Ci poznawać uroki i klimat tego starożytnego miasta w sposób inny, niż zazwyczaj.

1. Z samego rana kup świeży chleb i udaj się na bazarek Campo de ‘Fiori, zawsze znajdziesz tam świeżą oliwę z oliwek oraz ocet balsamiczny.

2. Wyślij pocztówkę z Watykanu. Watykańskie znaczki i kartki pocztowe, to naprawdę ciekawe okazy. Czy wiesz, że wenecka poczta działa jak w szwajcarskim zegarku? Dodatkowo, w swoim działaniu jest o wiele bardziej efektywna od całego systemu pocztowego we Włoszech.

3. Przejdź się na wzgórze Gianicolo i posłuchaj strzału z armat, które uruchamiane są codziennie o godzinie 12:00. To tradycja kultywowana od czasów wygrania bitwy za Rzym. To również idealne miejsce do tego, by podziwiać panoramę miasta – zapiera dech w piersiach!

4. Zjedz Carciofi alla Giuda (karczochy po żydowsku). Na terenie byłego getta możesz kupić świeżo pieczone ciastka. 

5. Bilety do Muzeum Watykanu kup ze sporym wyprzedzeniem, to zaoszczędzi godziny czekania, a grupy zwiedzających są bardzo małe.

 

 

6. Kup pizzę, butelkę piwa i udaj się na ustronne Piazza Madonna dei Monti. Będąc tam musisz  spróbować lodów pistacjowych w Fatamorganie!

7. Wykup wycieczkę po Rzymie… ale tą food tour – to musi być niebo w gębie! 

8. Aby poczuć klimat prawdziwego Rzymu zapisz się do Szkoły Gladiatorów.

9. Dzięki wykorzystaniu takiej technologii, jak lasery i efekty dźwiękowe, do życia przywołane zostały starożytne domy rzymskie, które podziwiać można w Palazzo Valentini.

10. Znudziły Ci się cornetti podawane na każdym rogu? Udaj się do klimatycznego Coromandel (Via Monte Giordano 60/61), koło Piazza Navona. Tu znajdziesz propozycje śniadań nie tylko na słodko, ale również na słono.

 

 

11. Odwiedź sanktuarium kotów na Largo Argentina.

12. Udaj się do Galleria Borghese (park Villa Borghese) – tutaj znajdują się dzieła Caravaggia, Berniniego i Tycjana, a sztuka i budynki zapierają dech w piersiach.

13. Skorzystaj z windy przy pomniku Wiktora Emanuela II i oglądaj miasto z góry. 

14. Zobacz niesamowity widok na Rzym przez „dziurkę od klucza”, na placu Kawalerów Maltańskich, to jeden z największych sekretów Rzymu. Przechadzając się ścieżką Via San Sabina do Piazza Cavalieri di Malta, da się odczuć niesamowity klimat Zatybrza (jedna z dwudziestu dwóch rioni Rzymu). Nie zapomnij zajść do ogrodu pomarańczowego, gdzie oprócz drzewek obrośniętych soczystymi pomarańczami zastaniesz idealny widok na Bazylikę Świętego Piotra, która w tym miejscu prezentuje się na tle całego miasta.

15. Stwórz sobie swoje własne rzymskie wakacje i nocą przejedź się na skuterze po stolicy Italii!

 

16.  Wynajmij lokum z dostępem do kuchni i poczuj smak prawdziwego życia Rzymian. Po porannych zakupach na bazarku, przygotuj smaczny posiłek ze świeżych produktów.

17. Zwiedzaj miasto nocą. Gdy inni turyści smacznie śpią w swoich hotelowych łóżkach, zobacz Fontannę di Trevi. O północy wygląda naprawdę magicznie!  Prawdopodobnie, to  jedyna szansa, by zrobić sobie zdjęcie bez tłumów.

18. Odwiedź dzielnicę San Lorenzo, to miejsce typowo studenckie, dlatego najbardziej alternatywne w Rzymie. To tutaj znajdziesz tańsze restauracje oraz zatłoczone bary i butki. To najlepsza strefa w mieście, w której możesz odpocząć od turystycznego zgiełku. Tutaj znajduje się fabryka czekolady, nigdzie nie zjesz tak dobrej!

19. Zaledwie 15 minut samochodem od centrum, znajduje się najwyższe wzgórze Rzymu. Choć dla wielu turystów, to spora odległość, warto tam pojechać nocą po to, by zobaczyć jak mieszają się światła nocnego miasta z migoczącymi na niebie gwiazdami.

20. Warto się udać do krypty kapucynów w kościele Santa Maria della Concezione. W krypcie znajduje się 4000 kości oraz zbutwiałe szkielety zmarłych mnichów kapucynów, z których w przeróżne kształty ułożono wzory dekoracyjne.

 

Źródło: http://www.eatingitalyfoodtours.com/blog/unique-things-to-do-in-rome/

//mb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>